کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۱۰ مهر‌‌ماه ۱۴۰۲ | Monday, October 2, 2023
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان شرایط و مدارک آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

دلیل روشن نشدن خودرو درفصل سرما

  با فرا رسیدن فصل سرما و کاهش دما، روشن کردن خودرو برای برخی افراد به خصوص افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند، به مسئله ای بغرنج تبدیل می‌شود؛ چرا که در بیشتر مواقع اتومبیل به سختی روشن می‌شود. اما آیا می‌دانید علت این مشکل چه می‌تواند باشد؟ با ما همراه باشید تا به بررسی علل دیر روشن شدن خودرو در آب و هوای سرد بپردازیم:  

 یک‌‌شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵:۱۴|


دلیل روشن نشدن خودرو درفصل سرما


با فرا رسیدن فصل سرما و کاهش دما، روشن کردن خودرو برای برخی افراد به خصوص افرادی که در مناطق سردسیر زندگی میکنند، به مسئله ای بغرنج تبدیل میشود؛ چرا که در بیشتر مواقع اتومبیل به سختی روشن میشود. اما آیا میدانید علت این مشکل چه میتواند باشد؟ با ما همراه باشید تا به بررسی علل دیر روشن شدن خودرو در آب و هوای سرد بپردازیم:

 
دلیل اول: در سرما میزان تبخیر بنزین همانند دیگر مایعات کاهش پیدا میکند. از آنجایی که برای احتراق بنزین و روشن شدن موتور، ابتدا باید بنزین تبخیر شود، پس در هوای سرد این اتفاق با تاخیر روی میدهد. به همین دلیل است که در چنین شرایطی برخی افراد داخل موتور خودرو اتر اسپری میکنند؛ چرا که اتر زودتر از بنزین تبخیر میشود و در نتیجه احتراق زودتر اتفاق میافتد.

 
  دلیل دوم: روغن موتور ساختاری همانند عسل یا شربت دارد و به همی دلیل در آب و هوای سرد غلظت آن بیشتر میشود. به همین دلیل هنگامی که در سرما میخواهید خودروی خود را روشن کنید، موتور باید روغن سرد را به گردش درآورد که همین موضوع، روشن شدن خودرو را با تاخیر مواجه میکند. برای اجتناب از این مسئله، استفاده از روغن موتورهای ترکیبی سفارش میشود.

  دلیل سوم: سرما بر روی باتری خودرو نیز، تاثیر منفی میگذارد. در آب و هوای سرد واکنش های شیمیایی درون باتری کندتر انجام شده و در نتیجه تولید الکترون کاهش مییابد. با کاهش انرژی مورد نیاز برای استارت، موتور خودرو دیرتر روشن میشود.

  این دلایل به تنهایی یا در کنار هم میتوانند سبب روشن نشدن خودرو در آب و هوای سرد شوند. شما میتوانید با نگهداری خودرو در پارکینگ های گرم و سرپوشیده یا استفاده از هیترهای برقی، موتور خودرو را گرم نگه دارید تا از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. شما میتوانید تجربیات خود را در این زمینه با دوستانتان در میان بگذارید.
 


 

دلیل روشن نشدن خودرو درفصل سرما

دانشنامه |

کد محتوا: ۱۰۷۷

ارسال: یک‌‌شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵:۱۴

به روز شده: یک‌‌شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴:۱۱

کلید واژه‌‌ها:

نوع: دانشنامه

موضوع:

فرستنده:

منبع:

پیوند:

بازدید: ۲۸۲۱

زبان: پارسی

(۵ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی اتحاد


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: نشانی: تهران، فلکه چهارم تهرانپارس، خیابان وفادار شرقی

تلفن: ۷۷۳۷۵۳۶۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@etehad.net

 

© ۱۴۰۲ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی اتحاد محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی